Pierwszy grant w programie „KROK do rozwoju” Fundacji Neonet Pomagamy!

Komu pomogliśmy? Zespołowi Szkół numer 8 we Wrocławiu, a właściwie jego dwóm drużynom, które dostały się do finału Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności, International Invitational. Brzmi nietypowo, prawda? W Polsce już od dłuższego czasu odbywają się Olimpiady Kreatywności na szczeblu narodowym. Okazuje się, że w tym roku polską olimpiadę wygrały dwie drużyny z Wrocławia.  Każda w innej kategorii wiekowej, obie z Zespołu Szkół numer 8. Zwycięstwo zapewniła im figura smoka złożona z 2,5 tysiąca łyżeczek. W brzuchu smoka umieszczony został także dom wróżki wraz z jego właścicielką. Imponująca konstrukcja stanowiła zaledwie rekwizyt w przedstawieniu, które sami napisali, przygotowali i przedstawili uczniowie wrocławskiej szkoły. Rozmach i kreatywność zapewniła im pierwsze miejsce w rywalizacji i możliwość wyjazdu do Pekinu by zmierzyć się z reprezentacjami innych krajów.

Do czego potrzebna była im pomoc Fundacji Neonet Pomagamy? Okazuje się, że wyjazd na międzynarodowy finał uczestnicy musieli opłacić samodzielnie. I to właśnie z tym problemem zgłosili się do nas uczniowie wrocławskiej szkoły. Kreatywność jest niezwykle cenną cechą, która przydaje się w życiu, a jednym z celów Fundacji jest pomoc w przygotowaniu młodzieży i dzieci do odpowiedzialnego i szczęśliwego życia. Dlatego Komisja Grantowa Fundacji Neonet nie miała wątpliwości, że inicjatywa zasługuje na pomoc w organizacji wyjazdu.

To nie jest pierwszy raz kiedy uczniowie z Polski reprezentują nasz kraj na azjatyckim finale Olimpiady Kreatywności. Wcześniej mieli okazję brać w niej udział w 2017 roku, a jeszcze wcześniej, w 2016, w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wtedy Polskę reprezentowało w sumie 11 drużyn, która łącznie zdobyły I, II i III miejsce w różnych kategoriach wiekowych, a także Nagrodę Renesansu. Ta ostatnia jest przyznawana tylko jednemu zespołowi na całych mistrzostwach za szczególne połączenie zdolności technicznych, artystycznych i kreatywności.

Nie możemy już się doczekać wieści z Pekinu i gorąco wierzymy, że wsparcie Fundacji Neonet zagrzeje do walki wrocławskie drużyny. Mocno trzymamy kciuki zarówno za drużynę MOD jak i za Rambutanki!

Serdecznie zapraszam przedstawicieli organizacji działających na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży, aktywizacji seniorów oraz szeroko rozumianej integracji społeczności lokalnych do zgłaszania swoich projektów  w programie „KROK do rozwoju” Fundacji NEONET Pomagamy. Dzięki temu naprawdę mogą spełnić się wielkie marzenia i ambitne plany. Wierzę, że warto wspierać tych, którzy mają plan – mówi Agnieszka Majewska, prezes Fundacji NEONET Pomagamy.

Pierwszy grant w programie „KROK do rozwoju” Fundacji Neonet Pomagamy!
Przewiń na górę