Fundacja NEONET z pomocą dla szkół i szpitali

Prawie 100 000 złotych – tyle dla wrocławskich placówek medycznych i edukacyjnych przekazała Fundacja NEONET Pomagamy, działając tam, gdzie wsparcie jest dziś szczególnie potrzebne oraz odpowiadając na potrzeby i apele lokalnej społeczności. Niezbędne produkty trafiły do szpitali i szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Wrocławia.

Wsparcie pierwszej linii

Chcąc wyrazić najwyższe uznanie dla wszystkich pracowników służby zdrowia i wspomóc ich w walce z trudnym, choć niewidzialnym przeciwnikiem, Fundacja NEONET Pomagamy w ostatnim czasie przekazała placówkom medycznym sprzęt ochronny, w tym między innymi maseczki, przyłbice, kombinezony czy bezdotykowe stacje dezynfekujące.

– Sprzęty, które przekazaliśmy m.in. do Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu to w obecnej sytuacji artykuły pierwszej potrzeby dla placówek medycznych. Mają one poprawić bezpieczeństwo lekarzy, pielęgniarek i ratowników. Decyzja o udzieleniu pomocy uwzględniającej priorytetowe potrzeby była po naszej stronie natychmiastowa. W tych trudnych chwilach, działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu powinny być dostosowane do codziennie zmieniających się realiów. Działamy elastycznie, bo tylko w ten sposób możemy pomagać efektywnie – mówi Daiana Esenwa-Lendzion, menadżer działu PR & CSR w NEONET.

Z kolei do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego i Dolnośląskiego Centrum Onkologii trafiły oczyszczacze powietrza, które stanowić będą realne wsparcie dla pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka, a także sprzęt AGD, na który zapotrzebowanie zgłosił personel szpitala. W grę wchodziły produkty z niemal każdej kategorii: od pralek i suszarek do prania, przez parownice do ubrań, chłodziarko-zamrażarki, kuchenki mikrofalowe, aż po tostery.

–  Chcielibyśmy serdecznie podziękować Fundacji NEONET za sprzęt, który otrzymaliśmy dla szpitala. Staraliśmy się podzielić dary i przekazać je na wszystkie oddziały Dolnośląskiego Oddziału Onkologicznego.  Z tosterów, czajników elektrycznych i pralek korzysta nie tylko personel medyczny, ale także nasi wolontariusze i oddelegowani do nas żołnierze. Mogę zapewnić, że wszystko świetnie działa. W tym trudnym dla wszystkich, ale szczególnie dla całego personelu medycznego czasie, jesteśmy wdzięczni za każdy gest. Odbieramy to jako bardzo potrzebny dziś wyraz solidarności z nami – komentuje Agnieszka Czajkowska-Masternak, rzeczniczka prasowa Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Fundacja NEONET pozostaje w kontakcie z placówkami medycznymi i monitoruje sytuację, aby w kluczowym momencie móc doposażyć szpitale w niezbędne środki.

Pomoc dla szkół

Nauka w czasach koronawirusa stała się wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, władz placówek, jak i dla dzieci oraz ich rodziców. Fundacja NEONET Pomagamy, ze swoją akcją „Laptopy do szkół”, dotarła do tych placówek, które miały największe potrzeby w zakresie wsparcia organizacji pracy zdalnej. Dzięki temu, do wrocławskich szkół trafiło do tej pory ponad 100 laptopów, a kolejne urządzenia zostaną im  przekazane wkrótce.

–  Fundacja NEONET pomagamy powstała w ramach działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu GK NEONET. Do jej zadań należy między innymi udzielanie pomocy placówkom wychowawczym, oświatowym, opiekuńczym i zdrowotnym. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak trudne dla wszystkich są zmagania ze światową pandemią COVID-19. Odczuwamy jej skutki zarówno w ujęciu biznesowym, jak i społecznym. Tym bardziej nie mogliśmy zapomnieć o pomocy osobom i instytucjom,  które najdotkliwiej odczuwają konsekwencje zaistniałej sytuacji. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu pracowników oraz partnerów biznesowych, przekazaliśmy szpitalom i szkołom sprzęt medyny, produkty IT oraz AGD o łącznej wartości prawe 100 000 zł. Na tym nie poprzestajemy i przygotowujemy kolejne działania wspierające, ponieważ wierzymy, że tak właśnie należy postępować –  tłumaczy Agnieszka Majewska, prezes Fundacji NEONET Pomagamy.

–  Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele szybko musieli nauczyć się działać w nowych warunkach. W niektórych przypadkach, na przeszkodzie stanęły jednak bariery technologiczne. Dzięki inicjatywie Fundacji NEONET Pomagamy udaje się je pokonywać i zapewnić uczniom równy dostęp do wiedzy – dodaje Katarzyna Kropidło, dyrektorka szkoły podstawowej nr 74 we Wrocławiu.

Fundacja NEONET z pomocą dla szkół i szpitali

Jeden komentarz do “Fundacja NEONET z pomocą dla szkół i szpitali

  1. Here’s How TOP 1% Of Marketers Make Profits

    Hey,

    Did you know… that Online Learning is the quickest growing market in the education industry with a whopping 900% growth rate since 2000?

    You’ve already left a lot of money on the table (and are leaving even more with each passing day) if you haven’t tapped into this market.

    Click here to see how the TOP MARKETERS are doing it. https://bit.ly/Generate_Income

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry